#1 2009-11-27 22:46:10

Ginger

Pozer

Zarejestrowany: 2009-11-27
Posty: 4
Punktów :   

Megadeth

Megadeth - zespół Thrash metalowy powołany do życia przez Dave'a Mustaine'a, byłego gitarzystę Metalliki.

1981

    * Lars Ulrich i James Hetfield zakładają Metallikę
    * Ron McGovney zostaje basistą Metalliki
    * Vixen (pierwszy zespół Marty Friedmana) wydaje Made in Hawaii

1982

    * Styczeń, Dave Mustaine odchodzi z Panic i dołącza do Metalliki
    * Marzec, pierwszy koncert Metalliki w Radio City w Anaheim
    * Marzec, Metallica otwiera koncerty Saxon podczas ich trasy koncertowej "Denim and Leather"
    * Maj, wokalista James Hetfield staje się także gitarzystą rytmicznym Metalliki
    * Czerwiec, utwór "Hit the Lights" zostaje umieszczony na składance Metal Massacre
    * Lipiec, Metallica wydaje demo No Life 'til Leather
    * Grudzień, Cliff Burton odchodzi z Traumy by zastąpić Rona McGovney'a

1983

    * Marzec, pierwszy koncert Cliffa Burtona z Metalliką
    * Kwiecień, Dave Mustaine zostaje wyrzucony z Metalliki, Kirk Hammett odchodzi z Exodus by go zastąpić
    * Kwiecień, Dave Mustaine usiłuje bez powodzenia założyć nowy zespół Fallen Angels [więcej]

      "Kiedy odszedłem z Metalliki, pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po powrocie do domu, było przewertowanie magazynu 'Recycler', tego samego w których znalazłem ogłoszenie dzięki któremu znalazłem się w Metallice. Znalazłem pewne ogłoszenie, opublikowane przez kolesia, który wydał mi się interesujący. Na tym etapie nie byłem zainteresowany zakładaniem zespołu tak od razu, ale chciałem zbudować zespół stopniowo. Dałem znać Brianowi Lew, wpływowemu handlarzowi taśmami w Bay Area - ten koleś był bardzo pomocny na początku, kiedy Megadeth powstawało - o mnie i o tym kolesiu, Robbie McKinneyu. Os sam wolał nazywać się Robert Cromwell, był gitarzystą, o dużych umiejętnościach, mimo to nigdy nie został gitarzystą Megadeth. On zasugerował jakiegoś perkusistę, którego w zasadzie nigdy nie widziałem na oczy, o ile dobrze pamiętam. Nawet nie pamiętam jak się nazywał. Robbie pokazał mi kilka gitarowych sztuczek i trochę interesujących akordów, niektóre z nich użyłem potem w "Looking Down the Cross". Robbie chodził wtedy z jakąś panienką, która była przyjaciółką Diany [ówczesnej dziewczyny Mustaine'a], więc mogłem ją spotykać. Ten zespół, o którym wszyscy myślą, że był Fallen Angels, był niczym więcej jak tylko początkowym stadium rozwoju Megadeth, chociaż bardzo twórczym i o dużym znaczeniu." (Mustaine)

    * Maj, Dave Mustaine spotyka po raz pierwszy Dave'a Ellefsona
    * Lipiec, Metallica wydaje swój pierwszy album, Kill'em All
    * Listopad, powstaje jądro Megadeth złożone z Dave'a Mustaine'a i Davida Ellefsona [więcej]

      "Kiedy odszedłem z mojego poprzedniego zespołu, wracałem do domu cztery dni autobusem. Usiłowałem pisać teksty piosenek, żeby nie oszaleć podczas tej podróży . Kiedy szukałem kawałka papieru, na którym mógłbym pisać, znalazłem ulotkę senatora [z Kalifornii] Alana Cranstona, która dotyczyła zagrożeń związanych ze zbrojeniami nuklearnymi. Było tam napisane: 'Siła megadeath [śmierci tysięcy ludzi] nie może zostać unicestwiona', a ja pomyślałem 'Co za fantastyczna nazwa, reprezentuje ekstremalną siłę'." (Mustaine)

      "Megadeth symbolizuje unicestwiającą siłe. Piszemy tę nazwę fonetycznie ["megadeth" zamiast "megadeath"] ponieważ jej znaczenie dla nas jest takie samo, jak to w słowniku - to hipotetyczna liczba ofiar po uderzeniu nuklearnym. To miliony śmierci, a my chcemy by nasze koncerty pozostawiały na publiczności wstrząsające wrażenie, by powodowały uraz psychiczny jak po bombardowaniu." (Mustaine, 1987)

    * Lee Raush zostaje perkusistą Megadeth
    * Grudzień, Mustaine zostaje wokalistą Megadeth
    * Hawaii (drugi zespół Marty Friedmana) wydaje One Nation Underground

1984

    * 15 lutego, pierwszy koncert Megadeth
    * Luty, Kerry King bierze udział w trasie koncertowej Megadeth i następnie wraca do Slayera [więcej]

      "Kerry King pomógł nam podczas trudnego okresu w naszej karierze. Na samym początku mieliśmy dziurę w składzie i on jako drugi gitarzysta wypełnił tę lukę." (Mustaine, 1998)

    * Marzec, Greg Handevidt dołącza do zespołu jako drugi gitarzyst, ale opuszcza Megadeth po kilku tygodniach
    * Kwiecień, Chris Poland zostaje przyjęty by zastąpić Grega Handevidta
    * Lee Raush zostaje zastąpiony przez Gara Samuelsona
    * Maj, Megadeth nagrywa swoje pierwsze demo, zatytułowane Last Rites
    * Listopad, Megadeth podpisuje kontrakt z Combat Records, niezależną firmą fonograficzną
    * Hawaii wydaje Loud Wild and Heavy

1985

    * Maj, Megadeth debiutuje albumem Killing Is My Business... And Business Is Good!
    * Hawaii wydaje The Natives Are Restless
    * Chris Poland odchodzi z Megadeth na krótki czas, zastępuje go Mike Albert

1986

    * Wrzesień, Cliff Burton ginie w wypadku autobusowym
    * Listopad, Megadeth wydaje Peace Sells... But Who's Buying?
    * Capital Records podpisuje kontrakt z Megadeth, nabywa prawa do Peace Sells... But Who's Buying? od Combat
    * Overkill, Flotsam and Jetsam, Metal Church i Testament otwierają koncerty Megadeth podczas trasy koncertowej "Wake Up Dead"
    * Chris Poland i Gar Samuelson zostają wyrzuceni z zespołu po ostatnim koncercie trasy na Hawajach [więcej]

      "Moim zdaniem oni nie byli nawet jednym procentem Megadeth. To ja i Junior pchaliśmy to wszystko do przodu." (Mustaine)

      "Nie czułem się spełniony, grającym w tym zespole. Byłem tam tylko pieprzonym najemnikiem Dave'a, jego gitarzystą prowadzący. Mój wkład był tak minimalny, że nie sprawiał mi żadnej satysfakcji, więc musiałem odejść." (Poland)

1987

    * Chuck Behler zostaje perkusistą Megadeth [więcej]

      "Dave [Mustaine] i ja znaliśmy Chucka od jakichś dwóch lat. Kiedy zorientowaliśmy się, że mamy problemy z Garem, poprosiliśmy Chucka kilka razy żeby do nas dołączył podczas naszej trasy koncertowej i po prostu rozejrzał się. Asekurowaliśmy się w ten sposób. Nie chcieliśmy dać się zaskoczyć i zostać bez bębniarza, jeśli Gar odszedłby z zespołu albo gdybyśmy go wyrzucili, więc kryliśmy swoje tyłki. Kiedy za pierwszym razem zagraliśmy razem z Chuckiem, popatrzyliśmy tylko na siebie z Dave'm i powiedzieliśmy: 'Tak, to jest ten koleś. To jest to, zróbmy to.'" (Ellefson, 1988)

    * Jay Reynolds z Malice pomaga Megadeth dopóki nie znaleźli odpowiedniego następcy Chrisa Polanda, gitarzysty Jeffa Younga [więcej]

      Przyjęliśmy do zespołu Jeffa Younga podczas nagrywania So Far, So Good... So What!, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że Jay Reynolds nie jest odpowiednim gitarzystą dla Megadeth. Tak naprawdę to Jay powiedział nam, że do studia przyjdzie jego nauczyciel gitary, zagra za niego solówki, a później go ich nauczy. Zdecydowałem więc pozbyć się pośrednika, spotkałem się z Jeffem Youngiem, wziąłem go do zespołu i skończyłem z nim nagrywać album. Jeff Young jest utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. (Mustaine)

    * Luty, Megadeth otwiera koncerty Alice Coopera podczas jego trasy koncertowej "Constrictor"
    * Megadeth koncertuje z Mercyful Fate
    * Listopad, Megadeth nagrywa "These Boots" ponownie na ścieżkę dźwiękową filmu Dudes
    * Cacophony (zespół Marty Friedmana i Jasona Beckera) wydaje Speed Metal Symphony

1988

    * 19 stycznia, Megadeth wydaje So Far, So Good... So What!
    * Megadeth otwiera koncerty Dio podczas jego europejskiej trasy koncertowej
    * Megadeth występuje w dobrze przyjętym filmie dokumentalnym, Decline of Western Civilization II: The Metal Years
    * Sierpień, Megadeth bierze udział w festiwalu w Castle Donnington z udziałem KISS, Anthraxem i Iron Maiden w roli gwiazdy
    * Megadeth otwiera koncerty podczas trasy koncertowej "Monsters of Rock"
    * Megadeth odwołuje trasę australijską
    * Dave Mustaine pomaga wyprodukować album Refuge Denied Sanctuary
    * Marty Friedman wydaje swój pierwszy album solowy, Dragon's Kiss

1989

    * Jeff Young i Chuck Behler zostają wyrzuceni z Megadeth
    * Mustaine zostaje aresztowany za łamanie przepisów drogowych i zmuszony do wzięcia udziału w 12-etapowym programie odwykowym [więcej]

      "Zdałem sobie sprawę, że jestem poważnie uzależniony od narkotyków, dopiero kiedy uderzyłem o dno. Siedziałem w celi więziennej, przyglądając się swoim podziurawionym igłami rękom. Trafiłem do pierdla, bo wjechałem w zaparkowany samochód. Przez okno wychylił się koleś i pokazał mi odznakę policyjną. Chwilę wcześniej zarzuciłem heroinę, miałem już w sobie kokę, parę drinków, i jeszcze jakieś świństwa. W szpitalu naliczyli ich dziewięć. W moich kieszeniach znaleźli w dodatku słoik prochów, łyżkę, igły, worek z trawką. Siedziałem przez miesiąc w szpitalu, zacząłem odwyk. Nie do końca dobrowolnie. Niektórzy potrafią się sami zmobilizować - to ci, którzy niezabrnęli jeszcze za daleko. Ja już byłem w następnej grupie. Chyba stanowiłem klasę sam dla siebie. Teraz jestem trzeźwy od czterech miesięcy. Nawet kawy nie piję, fajek nie palę. Wystrzegam się cukru i innych białych proszków." (Mustaine, 1990)

    * Alice Cooper zostaje ojcem chrzestnym Dave'a Mustaine'a [więcej]

      "Leżałem w szpitalu i zadzwoniłem do niego, żeby mu powiedzieć, że chcę sobie zrobić na ramieniu tatuaż z moją maskotką Vic'em i jego maskotką Billion Dollar Baby i spytałem: 'Co o tym sądzisz?' A on powiedział, że na moim miejscu by tego nie robił. Po prostu zaproponował, że będzie moim ojcem chrzestnym." (Mustaine, 1995)

      "Alice rzeczywiście jest moim ojcem chrzestnym. To nie było tak, że został moim ojcem chrzestnym, kiedy byłem dzieckiem, to się stało rok temu. Dla mnie to była zajebista sprawa, bo zawsze go podziwiałem. Jesteśmy obydwaj jakby z jednej sztancy. Jesteśmy jednością. Obydwaj tak samo fascynujemy się seksem, narkotykami, życiem, śmiercią, krwią i obrzydliwościami. Jedyna różnica między mną a nim to fakt, że on działa w przemyśle muzycznym dużo dłużej niż ja i odniósł dużo większe sukcesy. Mam nadzieję, że będę mógł się od niego wiele nauczyć. " (Mustaine, 1990)

    * Lipiec, Nick Menza, zostaje perkusistą Megadeth. Dave Mustaine nie może znaleźć odpowiedniego następcy Jeffa Younga [więcej]

      Nick Menza był technicznym Chucka Behlera, do momentu kiedy Chuck zrobił swój "ostatni błąd" i został wyrzucony z zespołu. Zacytujmy Dave'a, który tłumaczy czy Nick Menza był rzeczywiście techniczym w Megadeth:

      "Mogę odpowiedzieć na to pytanie tak albo nie. Tak, bo chcieliśmy żeby został członkiem zespołu i nie mieliśmy obsesję, że Chuck coś spieprzy. Nie chcieliśmy schrzanić koncertu w ten czy w następny wieczór, więc cały czas mieliśmy Nicka pod ręką. Więc tak, bo on tam cały czas był. I jednocześnie nie, bo on nie był technicznym od bębnów. On był perkusistą, który czeka aż Chuck wyleci z zespołu!" (Mustaine)

    * Październik, kower "No More Mr. Nice Guy" Alice Coopera w wykonaniu Megadeth na ścieżkę dźwiękową filmu Shocker Wesa Cravena
    * Cacophony wydaje Go Off!

1990

    * Jason Becker dowiaduje się, że jest chory na chorobę Lou Gehriga, Cacophony oficjalnie kończy działalność
    * Luty, Marty Friedman zostaje gitarzystą prowadzącym Megadeth
    * 2 października, Megadeth wydaje Rust in Peace
    * Październik, Megadeth dołącza do Slayera, Suicidal Tendencies i Testamentu podczas europejskiej trasy koncertowej "Clash of the Titans"

1991

    * Marzec, Megadeth otwiera koncerty Judas Priest, podczas ich trasy koncertowej promującej ich nowy album, Painkiller
    * Kwiecień, Dave Mustaine żeni się z Pamelą Anną Casselberry
    * Kwiecień, Megadeth wydaje kasetę wideo Rusted Pieces
    * Lipiec, utwór Megadeth "Go to Hell" umieszczony na ścieżce dźwiękowej filmu Bill and Ted's Bogus Journey
    * Amerykańska trasa koncertowa "Clash of the Titans" z udziałem Slayera, Anthraxu, Megadeth i otwierającego koncerty Alice in Chains

1992

    * 11 lutego, pierwszy syn Dave'a Mustaine'a, Justis, przychodzi na świat
    * Maj, utwór Megadeth "Breakpoint" umieszczony na ścieżce dźwiękowej filmu Super Mario Bros
    * 14 lipca, Megadeth wydaje Countdown to Extinction
    * Listopad, Megadeth wydaje kasetę wideo Exposure of a Dream
    * Megadeth koncertuje w USA z Stone Temple Pilots
    * Dave Mustaine relacjonuje konwencję wyborczą Partii Demokratycznej dla MTV [więcej]

      "Zachował się tak jak się tego spodziewaliśmy - nie odstępuje łatwo od swojego zdania, jest bardzo wymowny i bezpośredni w kontaktach z ludźmi. Kiedy znajdujesz się w tak chaotycznej sytuacji jak narodowa konwencja demokratów, albo jeśli rozmawiasz się z ludźmi protestującymi na zewnątrz, musisz naprawdę bardzo szybko reagować." (Tabitha Soren, korespondentka polityczna MTV)

    * Marty Friedman wydaje Scenes, z Nickiem Menzą na perkusji

1993

    * Luty, Dave Mustaine przedawkowuje valium, próbując popełnić samobójstwo
    * Czerwiec, Megadeth gra w Milton Keynes Bowl z Diamond Head i Metalliką
    * Megadeth otwiera kilka koncertów Iron Maiden podczas ich europejskiej trasy koncertowej
    * Aerosmith wyrzuca Megadeth z swojej amerykańskiej trasy koncertowej "Get a Grip", Jackyl zajmuje ich miejsce [więcej]

      "Nasz poprzedni menedżer okłamał nas i powiedział nam, że Aerosmith zgodzili się na rzeczy których nam odmówili. W rezultacie kłóciliśmy się o rzeczy do których nie mieliśmy prawa. Aerosmith podpisali z naszymi menedżerami kontrakt, w którym było zapisane, że będziemy grali co wieczór przez 45 minut, że nie potrzebujemy próby dźwięku i nie będziemy dekorować tyłu sceny. Ja nigdy bym tego nie podpisał. Bez próby dźwięku? To jest Megadeth, a nie jakiś garażowy zespół punkowy. Bez dekoracji z tyłu sceny? To mocno wątpliwe. Ale 45 minut? Dajcie spokój, jesteśmy zespołem, który sprzedał miliony płyt. Byłem wkurzony na Aerosmith, bo myślałem, że usiłują nas orżnąć, ale teraz wiem, że nie można im nic zarzucić. Po prostu żałuję, że nie załatwiłem tego lepiej." (Mustaine, 1998)

    * Pantera otwiera koncerty Megadeth podczas trasy koncertowej "Countdown to Extinction"
    * Czerwiec, utwór Megadeth "Angry Again" umieszczony na ścieżce dźwiękowej filmu Last Action Hero
    * Listopad, utwór Megadeth "99 Ways to Die" umieszczony na ścieżce dźwiękowej filmu The Beavis and Butthead Experience
    * Dave Mustaine występuje gościnnie na albumie Death and Progress Diamond Head

1994

    * Kwiecień, David Ellefson żeni się z Julie Foley
    * Halloween, Megadeth wydaje Youthanasia, występuje w programie MTV "Night of the Living Megadeth"
    * Październik, kower "Paranoid" Black Sabbath w wykonaniu Megadeth umieszczony na składance Nativity in Black: A Tribute to Black Sabbath

1995

    * Styczeń, utwór Megadeth "Diadems" umieszczony na ścieżce dźwiękowej filmu Tales From the Crypt Presents: Demon Knight
    * Styczeń-luty, światowa trasa koncertowa "Youth" z Corrosion of Conformity
    * Marzec, Megadeth wydaje składankę Hidden Treasures w Europie
    * 2 maja, Megadeth wydaje kasetę wideo Evolver: The Making of Youthanasia
    * 18 lipca, Megadeth wydaje składankę Hidden Treasures w USA i Japonii
    * Lipiec-sierpień, trasa koncertowa "Reckoning Day" z Flotsam and Jetsam, Kornem i Fear Factory
    * Marty Friedman wydaje Introduction, z Nickiem Menzą na perkusji

1996

    * 6 lutego, syn Davida Ellefsona, Roman Alexander, przychodzi na świat
    * Dave Mustaine współpracuje z Lee Vingiem z Fear w projekcie MD.45
    * Grudzień, MD.45 wydaje The Craving
    * David Ellefson produkuje album Multiples of Black Helstar
    * Marty Friedman wydaje True Obsessions

1997

    * Kwiecień, David Ellefson wydaje książkę "Making Music Your Business: A Guide for Young Musicians"
    * 17 czerwca, Megadeth wydaje Cryptic Writings
    * Lipiec-grudzień, światowa trasa "Cryptic Writings"
    * 10 października, pierwszy koncert Megadeth w Polsce (Spodek, Katowice)

1998

    * 28 stycznia, rodzi się córka Dave'a Mustaine'a, Electra
    * Megadeth bierze udział w trasie koncertowej Ozzfest'98
    * Lipiec, Nick Menza zostaje zastąpiony przez Jimmy'ego DeGrasso [więcej]

      "Spędziliśmy z Nickiem wiele udanych lat, ale ze względu na relacje pomiędzy nim a resztą zespołu nie mogliśmy kontynuować współpracy. Doszliśmy do tego wniosku kiedy Jimmy [DeGrasso] zastąpił Nicka podczas kilku koncertów w połowie czerwca, bo Nick musiał iść do szpitala, aby lekarze mogli usunąć torbiel z jego kolana." (Mustaine, 1998)

      "Nick przyczynił się w dużym stopniu do rozwoju Megadeth w okresie ostatnich czterech albumów, ale stało się dla nas oczywiste, że najlepszym interesie nas wszystkich powinniśmy coś zmienić." (Ellefson, 1998)

      "Kiedy uczestniczyliśmy w trasie koncertowej 'Clash of The Titans' kilka lat temu, Jimmy był jeszcze członkiem Suicidal Tendencies. Mogliśmy się na własne oczy przekonać o jego umiejętnościach i podejściu do grania. A kiedy zaangażowałem go w moim pobocznym projekcie [MD.45] powiedziałem mu, że jeśli cos kiedyś stanie się z Nickiem, on zostanie członkiem Megadeth. Najtrudniejszy moment miał miejsce kiedy Jimmy grał w zastępstwie Nicka podczas gdy Nick miał operację. Ludzie rozmawiali ze mną i pytali się czy zwolniłem Nicka. Albo mówili, że Nick został wyrzucony z zespołu i że zastąpił go Jimmy, na co odpowiadałem, że to nieprawda, ponieważ nie miałem jeszcze szansy usiąść i porozmawiać spokojnie z Nickiem. Nie miałem zamiaru powiedzieć: �Tak, wywaliliśmy go z zespołu za pośrednictwem prasy�. Chciałem móc z nim porozmawiać i poinformować go o tym osobiście. Nie podobało mi się, w jaki sposób zostałem wyrzucony z Metalliki. To w jaki sposób się to stało było po prostu wbrew zasadom elementarnej grzeczności. Oni po prostu powiedzieli: 'Wylatujesz' a ja odpowiedziałem: 'Jak to, bez ostrzeżenia, bez jeszcze jednej szansy?' Nie chciałem tak postąpić z Nickiem." (Mustaine, 1998)

    * 23 października, rodzi się córka Davida Ellefsona, Athena Grace

1999

    * Styczeń, utwór Megadeth "Crush'em" zostaje umieszczony na ścieżce dźwiękowej filmu Universal Soldier: The Return
    * Styczeń, Dave Mustaine i Marty Friedman nagrywają kower "School's Out" Alice Coopera na składankę Humanary Stew: A Tribute to Alice Cooper
    * 14 lipca, Gar Samuelson umiera w wieku 41 lat z powodu "nieprawidłowości w funkcjonowaniu wątroby"
    * 25 lipca, Megadeth bierze udział w festiwalu Woodstock'99
    * Sierpień, utwory Megadeth "Duke Nukem Theme" i "New World Order" umieszczone na składance Duke Nukem: Music to Score by
    * 31 sierpnia, Megadeth wydaje Risk
    * Wrzesień, Megadeth otwiera koncerty Iron Maiden podczas ich europejskiej trasy koncertowej
    * Październik, utwór Megadeth "A Secret Place" umieszczony na składance Woodstock '99

2000

    * Styczeń, Marty Friedman odchodzi z Megadeth, zastępuje go Al Pitrelli
    * Czerwiec, kower "Never Say Die" Black Sabbath w wykonaniu Megadeth umieszczony na składance Nativity in Black II: A Tribute to Black Sabbath
    * Czerwiec-wrzesień, trasa koncertowa "Maximum Rock" z Motley Crue [więcej]

      "Oni [Motley Crue] zupełnie obcięli kasę dla Anthtraxu i zmniejszyli nasz udział o 5000 dolarów, zamiast odesłać do domu jedną z dodatkowych ciężarówek z tancerkami i innym gównem. Gdyby pozbyli się tego wszystkiego i po prostu grali, wszystkie trzy nasze zespoły mogłyby zagrać. Oni tłumaczyli wszystkim, że Anthrax nie pojedzie z nami w trasę, żebyśmy mieli, oni i my, więcej czasu, a Megadeth nie dostało ani sekundy więcej. Tu chodziło wyłącznie o pieniądze, ta trasa była nieudanym przedsięwzięciem, i powinna była skończyć się dużo szybciej. Jedynym powodem, dla którego rozważaliśmy, czy wziąć w tej trasie udział, było to, że mieli na niej zagrać nasi kumple z 'Thraxu. Wolałbym żeby Hannibal Lecter zjadł moje jądra niż żebym musiał zagrać z nimi ponownie trasę." (Mustaine, 2001)

    * Wrzesień, Megadeth opuszcza Capitol Records
    * Październik, Megadeth podpisuje kontrakt z Sanctuary Records [więcej]

      "Nie chodziło nawet o to, że chcieliśmy przejść do niezależnej firmy płytowej, a bardziej o to, że zdaliśmy sobie sprawę z tego, że okres naszej współpracy z Capitol Records zakończył się. Capitol przeszedł mnóstwo zmian, szczególnie we wczesnych i środowych latach 90-tych. Oni próbują zmienić kierunek, w którym podążają, a my oczywiście staramy się utrzymać kurs którym podążaliśmy dotychczas i po prostu zaczęliśmy odkrywać, że coraz trudniej było nam utrzymać związek Megadeth z Capitol Records. I oni i my przestrzegaliśmy zasad zawartych w naszym kontrakcie płytowym i zakończyliśmy go nie naruszając wzajemnego zaufania. Nie przychodzi mi do głowy żaden inny zespół, który by potrafił coś takiego zrobić. [śmieje się] Inne kapele albo zrywają kontrakt płytowy, albo ktoś umiera, albo wydarza się coś innego, no wiesz. To jest dla mnie wręcz szokujące, że mogliśmy zacząć naszą karierę mając kontrakt z Combat Records, potem wypełnić postanowienia obejmującego wiele albumów kontraktu płytowego z dużą wytwórnią i po tym wszystkim wciąż jeszcze mamy dostatecznie dużo życia przed sobą by zawrzeć nowy kontrakt płytowy z nową firmą i by kontynuować nie zwalniając tempa. Cała ta energia jaką mają nasi fani i jaką mamy my i cała ta organizacja, to po prostu mnie szokuje." (Ellefson, 2001)

    * 24 października, Megadeth wydaje składankę Capitol Punishment: The Megadeth Years

2001

    * Megadeth koncertuje z AC/DC
    * 5 marca, Dave Mustaine i Al Pitrelli odwiedzają Polskę w ramach press tour promującego nowy album The World Needs a Hero
    * Kwiecień-maj, amerykańska akustyczna trasa koncertowa "The World Needs a Hero" [więcej]

      "Zaczęliśmy to w Japonii. Pewnego dnia jechaliśmy do miejsca, w którym mieliśmy grać w Yokohamie i nasz ówczesny perkusista, Nick Menza, który zawsze chciał nagrać koncert dla MTV Unplugged, do czego nie doszło, bo oni jakoś nigdy nie mieli czasu dla Megadeth, powiedział: 'Powinniśmy przynajmniej spróbować zagrać jakiś akustyczny kawałek', więc rozstawiliśmy stołki, wzięliśmy akustyczne instrumenty i walnęliśmy jakąś piosenkę, a Japończykom strasznie się to spodobało, oni wręcz oszaleli. Potem spróbowaliśmy tego ponownie w Ameryce Południowej i bawiliśmy się tym podczas specjalnych koncertów dla stacji radiowych, które miały na celu wypromowanie The World Needs a Hero. Wiesz, zawsze chce się zrobić coś wyjątkowego dla stacji radiowych i dla swoich zaprzysięgłych fanów i zamiast zagrać ponownie jeszcze jedną wersję tych samych utworów, pomyśleliśmy że moglibyśmy zrobić właśnie to. To było coś nowego i jedynego w swoim rodzaju i był to sposób aby zaostrzyć apetyt wszystkim czekającym na nowy album i na nową trasę koncertową. Koncert akustyczny to prawdopodobnie najbardziej bliskie i bezpośrednie z możliwych spotkań z Megadeth, oczywiście tylko jeśli chodzi o muzykę, więc postanowiliśmy coś takiego zrobić." (Ellefson, 2001)

      "Naprawdę trudniej się na gra na gitarze akustycznej niż elektrycznej. Przester pozwala ukryć blędy kiedy gra się na elektryku." (Mustaine, 2001)

    * 15 maja, Megadeth wydaje The World Needs a Hero
    * Czerwiec-lipiec, światowa trasa "The World Needs a Hero"
    * 26 czerwca, drugi koncert Megadeth w Polsce (Stodoła, Warszawa)
    * Wrzesień-listopad, amerykańska trasa "The World Needs a Hero"
    * 9 października, Megadeth wydaje kasetę wideo i DVD Megadeth: VH1 Behind The Music
    * 16-17 listopada, koncerty Megadeth w Phoenix and Tucson zostają nagrane, na ich bazie zostanie wydany album koncertowy i DVD Rude Awakening

2002

    * Styczeń, Dave Mustaine ma wypadek, w wyniku którego doznaje obrażeń lewej dłoni i ręki
    * 5 lutego, Megadeth wydaje zremasterowaną edycję albumu Killing Is My Business... And Business Is Good!
    * 19 marca, Megadeth wydaje album koncertowy Rude Awakening
    * 3 kwietnia, Dave Mustaine odchodzi z Megadeth, inni muzycy postanawiają rozwiązać zespół
    * 7 kwietnia, Al Pitrelli powraca do Savatage zastępując Jacka Frosta [więcej]

      "Chłopaki i ja pozostaliśmy kumplami w ciągu kilku ostatnich lat, grając razem przy wielu okazjach podczas ostatniego lata. Miałem także przyjemność blisko współpracować z Paulem, Jonem i Bobem jako ich dyrektor muzyczny podczas trasy koncertowej Trans Siberian Orchestra w tym roku. Nie mogę się doczekać, kiedy z powrotem znajdę się w studiu z chłopakami i nagramy wspaniałą płytę Savatage!" (Pitrelli, 2002)

      "W ciągu ostatnich pięciu lat nie nagraliśmy bez udziału Ala ani jednej płyty, zarówno jako Savatage jak i jako Trans Siberian Orchestra. Kiedy dowiedzieliśmy się, że Dave Mustaine ogłosił, że odchodzi, poczuliśmy iż będzie to oczywiste, że Al zintensyfikuje swoją współpracę z nami." (Jon Oliva, 2002)

      "Ci kolesie mnie okłamali. Nie można okłamywać fanów. Kochałem granie w tym zespole. Myślałem, że oni są moimi przyjaciółmi. Graliśmy razem trasę koncertową, mówili mi jak bardzo im sie podoba, że jestem w zespole, robili plany, jak będzie wyglądała następna płyta i na jakich festwialach zagramy w lecie. Jeśli to ma być przyjaźń, to ja wolę, żeby byli moimi wrogami. Zadzwonili do mnie i powiedzieli, że wyleciałem z zespołu, tak po prostu. Nie jestem pijakiem ani narkomanem. Nigdy nie narzekali na moją grę na koncertach, wręcz przeciwnie, komplementowali mnie w prasie, mówili o tym jak dużo świeżej energii dodałem ich występom. I w końcu okazało się, że chodzi po prostu o to, że sprowadzić 'ich chłopaka' z powrotem do zespołu." (Jack Frost, 2002)

    * 9 kwietnia, Megadeth wydaje kasetę wideo i DVD Rude Awakening
    * Lipiec, Dave Mustaine wyprzedaje swój sprzęt i materiały związane z Megadeth
    * 10 września, Megadeth wydaje album Still Alive... And Well?

2003

    * Maj, Dave Mustaine ogłasza, że jego rehabilitacja dobiegła końca i rozpoczyna pracę nad albumem solowym
    * 14 października, DTS Entertainment wydaje album Peace Sells... But Who's Buying? w formacie DVD-Audio

Źródło: megadeth.rockmetal.art.pl

Ostatnio edytowany przez Ginger (2009-11-29 14:47:30)

Offline

 

#2 2009-11-28 18:52:20

Wodzu

God of Metal

Zarejestrowany: 2009-11-17
Posty: 83
Punktów :   

Re: Megadeth

a czemu tak malo?


http://iv.pl/images/slksm8toxl74qexy5zr8.gif
http://img.userbars.pl/163/32558.png

Offline

 

#3 2009-11-28 22:57:26

Blashyrkh

Rockman

8458520
Skąd: Praszka
Zarejestrowany: 2009-11-18
Posty: 49
Punktów :   
WWW

Re: Megadeth

To nie jest biografia tylko jakiś krótki opis

Offline

 

#4 2009-11-28 23:11:59

 TotalAnalDewastator

God of Metal

12916703
Call me!
Zarejestrowany: 2009-11-17
Posty: 64
Punktów :   

Re: Megadeth

się rozpisałaś     edytuj i napisz coś więcej


___________________________________________________
http://img203.imageshack.us/img203/9538/99955210.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plPogorzelica wczasy gończy polski opis rasy